KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7739017
*
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop:
16.000 kr
Såld:
15.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop: | 16.000 kr |
---|---|
Såld: | 15.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2012 |
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55